Úvodný článok- Muzika je náš život

Autor: Michaela Drgošová | 9.1.2011 o 11:05 | (upravené 15.4.2011 o 7:52) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  90x

Dnes žijeme v dobe keď sa všade naokolo šíria myšlienky nezávislosti, slobody rozhodovania sa, či prejavu, prezentovania sa. Máme právo si samy vybrať akou cestou sa vydáme. Je mnoho faktorov, ktoré to ovplyvňujú. Medzi ne s určitosťou patrí aj hudba.

 http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://1.bp.blogspot.com/_dJ_

Hudba je neoddeliteľnou súčasťou života ľudí. Kráča s nami od útleho detstva, cez pubertu až do dospelosti, keď už máme svoj vyhranený štýl, ktorému zostávame verní.

Deti sú spočiatku ovplyvňované svojimi rodičmi. V danom štýle buď zotrvajú alebo počas obdobia zmien v ich živote, puberte, zmenia základňu a presedlajú na niečo celkom iné.

V súčasnosti nám doba ponúka nespočetné množstvo možností. Nehovoriac o tom, čo všetko sa nájde na internete. Už to nie je ako kedysi, keď si staršia generácia kupovala platne, či neskôr CD-čka. Dnes z pohodlia domova a zadarmo, i keď niektorí možno nelegálne, stiahneme čo si naše bubienky zažiadajú. Určite každý z vás má doma slušnú zbierku kvalitnej muziky, získanú práve týmto spôsobom.

Takto zásobení svojimi obľúbencami sa niekedy natoľko necháme pohltiť rytmami, že prestávame vnímat okolie. Priam upadáme do vlastného sveta. Ponárame sa do neho každou notou, novou melódiou, či neopakovateľným textom. Niekedy si to ani neuvedomíme a hudba sa stane súčasťou nášho bytia. Naše vnútro nám totiž najlepšie napovie aká hudba sa k nám hodí a aký typ človeka sme.

Najviac ovplyvniteľní sú teenageri

Teenageri sú vo veku keď hľadajú samy seba. Skúšajú nové veci. Prichádzajú na to, čo vlastne majú radi.  Práve v tomto období života sa začína rysovať smer ktorým sa vydajú. Vyberú si štýl, ktorý najviac vyhovuje tlkotu ich srdca. Je už na jednotlivcovi, či mu vyhovuje viac štýl sex, drugs & rock´n roll alebo klasika od Beethovena či Bacha. Všetci máme rozdielne chute. Niektorí v tomto veku však fungujú ako opičky. Snažia sa napodobniť svojho idola. Bohužiaľ nie vždy je to to najšťastnejšie riešenie. Napríklad hranie sa na neskonale smutného EMO človiečika, niekedy pôsobí až komicky. Samozrejme ani rodičia takýchto detí určite nie sú nadšení. Našťastie z mnohých vecí vyrastieme. Zmúdrieme. A z opičiek sa stáva samostatná bytosť.

Niektorí možno zotrvajú vo svojom živle celý život. Muziku stotožňujú so svojou osobnosťou i zovňajškom. Väčšina sa ale prispôsobí spoločnosti.Ak si svoj štýl konečne vyberieme je dôležité zostať sám sebou.

Aj keď možno zavretý doma počúvame ukričaný death metal, do práce chodíme slušne upravený. Priam na nespoznanie.No stále zostávame dušou pri svojom.

V každom prípade hudba je odrazom našej povahy, nášho vnútra. Podľa nálady si zapneme muziku, ktorá ju vystihuje. Niekedy jediná pesnička má schopnosť zmeniť naše momentálne rozpoloženie. Niekedy je lepšia ako ktorákoľvek medicína. Správna muzička je ako všeliek na dušu.

Tak do toho! Stačí zapnúť prehrávač a náš vlastný svet nám môže znova dookola opantávať zmysli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Ďalšia šanca na referendum o brexite? Podporil ho Blair aj Farage

Aj Briti si myslia, že ak by o brexite hlasovali druhýkrát, rozhodli by inak.

SVET

Babiša a Faltýnka vydajú na trestné stíhanie

Babiš v prejave zopakoval, že kauza je podľa neho zmanipulovaná.

EKONOMIKA

Najväčší tender tretej Ficovej vlády sa blíži do finále

ŽSR chcú modernizovať úsek za Bratislavou.


Už ste čítali?